Ja sam učitelj

Autor: Marinko Šimunek, 11. 10. 2018.

Uz obilježavanje dana učitelja:

John W. Schlatter Ja sam učitelj.

Rođen sam istoga časa kad se pitanje vinulo s djetetovih usana.

Bio sam mnogo ljudi na mnogo mjesta.

Ja sam Sokrat, koji potiče mlade Atenjane da propitivanjem otkriju mnoge ideje.

Ja sam Anne Sullivan, koje ukucava tajne svemira u ispruženu ruku Hellen Keller.

Ja sam Ezop i Hans Christian Andersen koji otkrivaju istinu kroz bezbrojne priče.

Ja sam Marva Collins koja se bori na pravo svakog djeteta za školovanje.

Ja sam Mary McCleod Bethune koja gradi divan fakultet za svoj narod, sa sanducima za naranče kao školskim klupama.

Imena onih koji su se bavili mojom strukom odzvanjaju poput muzeja slave za čovječanstvo. Booker T. Washington, Buda, Konfucije, Ralf Waldo Emerson, Leo Buscaglia, Mojsije i Isus.

Ja sam i oni čija su imena i lica odavno zaboravljena, ali čije će poduke i lik bizi zauvijek zapamćeni u postignućima njihovih ućenika.

Plakao sam od radosti na vjenčanjima svojih bivših učenika, smijao se sretan pri rođenju njihove djece i stajao glave spuštene u boli i tuzi uz grobove iskopane za premlada tijela.

U jednom se danu od mene tražilo da budem glumac, prijatelj, medicinska sestra i liječnik, trener, pronalazač izgubljenih stvari, zajmodavac, taksist, psiholog, drugi roditelj, prodavač, političar i povjerenik.

Unatoč zemljovidima, kartama, formulama, glagolima, pričama i knjigama, zapravo nisam imao o čemu poučavati, jer su moji učenici trebali učiti samo o sebi, a znam da valja upoznati cijeli svijet prije no što saznaš tko si.

Ja sam paradoks. Govorim najglasnije kad najpozornije slušam. Moji su najveći talenti o tome što sam voljan oduševljeno primati od svojih učenika.

Materijalno bogatstvo ne spada u moje ciljeve, no ja sam cjelodnevni tragač za blagom nastojeći pronaći nove mogućnosti za izražavanje talenata svojih učenika te u stalnoj potrazi za onim talentima koji katkada leže zakopani u samoobezvrijeđivanju.

Ja sam najsretniji od svih radnika.

Liječniku je omogućeno da u jednom čarobnom trenutku prepusti život u svijet. Meni je omogućeno da vidim život kako se ponovno rađa svakoga dana s novim pitanjima, zamislima i prijateljstvima.

Arhitekt zna da će, bude li pomnjivo gradio, njegova građevina možda potrajati stoljećima. Nastavnik zna da će, gradi li s ljubavlju i istinom, ono što gradi trajati zauvijek.

Ja sam ratnik koji svakog dana vodi bitke s pritiscima, pesimizmom, strahom, predrasudama, znanjem i apatijom. No, imam ove saveznike: Inteligenciju, Znatiželju, Roditeljsku potporu, Individualnost, Vjeru, Ljubav i Smijeh, svi hrle pod moj stijeg s neslomljivom potporom.

I kome trebam zahvaliti za ovaj prekrasan život, koji imam toliko sreće iskusiti, nego vama, publici- roditeljima. Jer vi ste mi ukazali veliku čast, povjerivši mi svoj najveći doprinos vječnosti, svoju djecu.

I tako imam prošlost koja je bogata sjećanjima. Imam sadašnjost koja je izazovna, pustolovna i zabavna, jer mi je dopušteno da provodim dan e s budućnošću.

Ja sam učitelj i zato svakoga dana zato zahvaljujem Bogu.

John W. Schlatter

Ja sam učitelj

Autor: Marinko Šimunek, 11. 10. 2018.

Uz obilježavanje dana učitelja:

John W. Schlatter Ja sam učitelj.

Rođen sam istoga časa kad se pitanje vinulo s djetetovih usana.

Bio sam mnogo ljudi na mnogo mjesta.

Ja sam Sokrat, koji potiče mlade Atenjane da propitivanjem otkriju mnoge ideje.

Ja sam Marva Collins koja se bori na pravo svakog djeteta za školovanje.

Ja sam najsretniji od svih radnika.

Ja sam učitelj i zato svakoga dana zato zahvaljujem Bogu.

John W. Schlatter

Projekt e-Škole

POLITIKA O ZASTITI PRIVATNOSTI OS Krunoslava Kutena.pdf
 PRAVILNIK O ZASTITI OSOBNIH PODATAKA OSKKutena.docx

Natječaj za ravnatelja škole

Natječaj za ravnatelja/icu Osnovne škole Krunoslava Kutena objavljen 8. 11.2023.

PRIJEVOZ UČENIKA
Pozivi na razgovor za posao
Prijava na Dabar

Natjecanje Dabar 2023.

Natjecanje će se održavati u tjednu Dabra 2023. od 13. do 17. studenog 2023. Prihvatite izazov!

Natječaj za posao

U privitku možete vidjeti natječaj za popunu radnog mjesta edukatora-rehabilitatora i učitelja informatike.

U privitku možete vidjeti natječaj za popunu radnog mjesta rehabilitatora-edukatora i pomoćnika u nastavi.

U privitku možete vidjeti pozive na razgovor za pomoćnika u nastavi i učitelja edukatora-rehabilitatora.

U privitku možete vidjeti natječaj za popunu radnih mjesta: kuhara, učitelja njemačkog jezika, učitelja razredne nastave, spremačice i pomoćnika u nastavi.

U privitku možete vidjeti pozive na razgovor kandidata za mjesto: učitelja RN, učitelja Njemačkog jezika, spremačice, kuharice i pomoćnika u nastavi.

U privitku možete vidjeti obavijest kandidatima za popunu radnih mjesta.

U privitku možete vidjeti natječaje za zapošljavanje.

U privitku možete vidjeti natječaj za popunu radnih mjesta edukatora-rehabilitatora i učitelja informatike i njemačkog jezika.

U privitku možete vidjeti poziv na razgovor za kandidate za popunu radnih mjesta.

U privitku možete vidjeti natječaj za popunu radnih mjesta edukatora-rehabilitatora, učitelja informatike, učitelja njemačkog jezika i pomoćnika u nastavi.

U prilogu (pri dnu) možete vidjeti aktualne obavijesti o izboru kandidata za popunu radnih mjesta.

e Dnevnik

eDnevnik

Za učenike i roditelje

eDnevnik ocjene

Sjednice UV

Sjednica Učiteljskog vijeća OŠ Krunoslava Kutena održat će se u četvrtak 23.11.2023. u 19:00 sati u knjižnici matične škole, nakon toga održat će se i Sjednica skupa radnika u 20:00 sati. U privitku možete vidjeti dokumente za sjednice.

Politika o zaštiti privatnosti

Anketa (mala)
Koliko često konzumirate med?

JELOVNIK 08 04 do 19 04 2024.pdf

SAT          PRIJEPODNE