Dabar 2020.

Autor: Marinko Šimunek, 23. 11. 2020.

Međunarodno natjecanje Dabar 2020. održalo se peti put u osnovnim i srednjim školama Republike Hrvatske od 9. do 13. studenoga 2020. Mi nismo sudjelovali samo drugi put.
Organizatori natjecanja za Hrvatsku su udruga “Suradnici u učenju”, Hrvatski savez informatičara i Visoko učilište Algebra uz podršku CARNET-a i Ministarstva znanosti i obrazovanja.
Sudjelovao je 36491 učenik iz 596 hrvatskih škola. Natjecanje ima pet kategorija, a učenici rješavaju 12 zadataka uz vremensko ograničenje od 40 minuta. Broj učenika, po kategorijama je sljedeći:
MikroDabar – 3985 učenika 1. i 2. razreda OŠ
MiliDabar – 7235 učenika 3. i 4. razreda OŠ
KiloDabar– 12590 5. i 6. razreda OŠ
MegaDabar– 8285 učenika 7. i 8. razreda OŠ
GigaDabar– 4396 učenika svih razreda SŠ

Ove godine naših 78 vrijednih učenika pristupilo je natjecanju i ovim putem im svima čestitamo na volji i kvalitetno utrošenom vremenu rješavajući zahtjevne zadatke.
Četvero naših učenika rješavalo je test od kuće.
Posebno ističemo i pohvaljujemo učenike koji su se svojim iznimnim rezultatima plasirali među 10% najboljih Dabrova u Hrvatskoj:
MikroDabar
Fran Grošanić, 2. c  - treći rang u RH

MiliDabar
Lorena Benko, 4. c

KiloDabar
Dunja Potočić, 5. b
Karlo Grošanić, 5. a
Jakov Škaro, 6. b   - sedmi rang u RH
Roko Cetl, 6. c

MegaDabar
Ivan Šaško, 7. c
David Crnčić, 7. a
Luka Gubijan, 8. b
Ida Palenik, 8. b
Utisci učenika:
  • Mislim da su zadaci odlično osmišljeni, ali bilo bi super da ima samo malo više vremena za rješavanje.
  • Dragi dabar, meni je bilo super na testu.
  • Neke stvari nisam razumio, pa me sve potiče na razmišljanje.
  • Zadaci su bili zabavni.
  • Natjecanje Dabar bilo mi je odlično!