Datum objave: 14. listopada 2024.
Kategorija: PŠ Preseka

Dječji tjedan

Ove smo školske godine Dječji tjedan obilježili na sasvim drugačiji način. Učenici predmetne nastave preuzeli su ulogu učitelja. Iz svog kuta gledanja predstavili su nam kako izgleda nastavni sat nekih predmeta. Ostali učenici bili su učenici. a i učiteljice i učitelji mogli su ovaj put biti u “učeničkim cipelama”. Bilo je tu smiješnih pitanja i odgovora, ali svi su se odlično snašli u svojim ulogama. Na kraju sata učenicima i njihovim razrednicima/razrednicama podijeljene su ankete s pitanjima vezanima uz želje o njihovoj školi, mjestu stanovanja te domovini. Učenici su se složili da im je ovo bio jedan od bolje obilježenih Dječjih tjedana.

Prvi dan nastave

Nova školska godina počela je 9.9.2024. Ove školske godine PŠ Preseka polazi 69 učenika i učenica. Prvašići, ukupno njih 6, došli su u pratnji svojih roditelja. Nakon kratkog pozdrava, učenici su ušli u školu sa svojim učiteljicama i učiteljima. Nastava je trajala 3...