Kutak stručne službe

3. prosinca - Međunarodni dan osoba s invaliditetom

Autor: Rozali Sanja Šlogar, 3. 12. 2017.

Prema Konvenciji Ujedinjenih naroda o pravima osoba s invaliditetom, osobe s invaliditetom uključuju one osobe koje imaju dugotrajna tjelesna, intelektualna ili osjetilna oštećenja koja u međudjelovanju s različitim preprekama mogu sprečavati  njihovo puno i učinkovito sudjelovanje u društvu na jednakoj osnovi s ostalima.

U ukupnom stanovništvu Republike Hrvatske osobe s invaliditetom čine 12 % stanovnika.

Osnovni cilj obilježavanja Međunarodnog dana invaliditeta je poboljšanje kvalitete življenja osoba s invaliditetom kroz poticanje međusobne suradnje, te ublažavanje  posljedica socijalne isključenosti.

" Nakon glagola voljeti, pomagati je najljepši glagol na svijetu! "

Pedagogija