> O školi  > Knjižnica

Međunarodni dan darivanja knjigom "Čitam, dam, sretan sam"

Autor: Snježana Posavec Turniški, 17. 3. 2021.

U našoj školi odlučili smo obilježiti Međunarodni dan darivanja knjigom. Knjižničarka škole Snježana Posavec, nakon dogovora s ravnateljem, obavijestila  je učenike da tijekom veljače mogu donijeti knjigu ili slikovnicu za poklon učenicima - vršnjacima u potresom pogođenom području.

Učenici su se odazvali akciji pod nazivom " Čitam, dam, sretan sam!"

Usporedno s tim, profesorica hrvatskoga jezika Ljiljana Bušić kontaktirala je dvije škole na području Siska; OŠ Braća Bobetko i OŠ Galdovo radi broja učenika te je na njenu inicijativu projekt pomoći učenicima tih dviju škola nazvan "Vršnjak vršnjaku".

Profesorica Ljiljana Bušić, ravnatelj škole i još nekolicina kolega obišli su škole i uručili prikupljene knjige i poklone, kako za učeniike, tako i za kolege.  Učenici nisu krili svoje oduševljenje dobivenim poklončićima.

U prilogu je još nekoliko fotografija koje mi je proslijedila profesorica hrvatskoga jezika Ljiljane Bušić.

U našoj školi odlučili smo obilježiti Međunarodni dan darivanja knjigom. Knjižničarka škole Snježana Posavec, nakon dogovora s ravnateljem, obavijestila je učenike da tijekom veljače mogu donijeti knjigu ili slikovnicu za poklon učenicima - vršnjacima u potresom pogođenom području.

Učenici su se odazvali akciji pod nazivom: Čitam, dam, sretan sam!"

Usporedno s tim, profesorica hrvatskoga jezika Ljiljana Bušić kontaktirala je dvije škole na području Siska; OŠ Braća Bobetko i OŠ Galdovo radi broja učenika te je na njenu inicijativu projekt pomoći učenicima tih dviju škola nazvan "Vršnjak vršnjaku".

Profesorica Ljiljana Bušić, ravnatelj škole i nekolicina kolega obišli su škole i uručili prikupljene knjige i poklone, kako za učenike, tako i za kolege. Učenici nisu krili svoje  oduševljenje dobivenim poklončićima.

U prilogu je još nekoliko fotografija koje mi je proslijedila profesorica hrvatskoga jezika Ljiljana Bušić.