Autor: Marinko Šimunek, 22. 1. 2017.

Učenici petih razreda I. OŠ Vrbovec, PŠ Rakovec i PŠ Preseka 3. studenog 2016. išli su na izvanučioničku nastavu u Zagreb i Ščitarjevo. Posjetili su Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu u kojemu su imali priliku zaviriti u dijelove kazališta kojemu nema svakodnevnog pristupa. Naime, uz organizirano vodstvo učenici su razgledali što se to nalazi iza kulisa. Tako su osjetili kako je to stajati na najveličanstvenijoj pozornici u Zagrebu, sjedili su u Zlatnoj loži u kojoj je sjedio car Franjo Josip I. kada je 1895. otvorio kazališnu zgradu i pogledali su kako se baletani pripremaju za izvedbu Labuđeg jezera. Učenicima je najzanimljivije bilo posjetiti kazališne šivaonice kostima, veliko spremište s kostimima gdje su imali prilike isprobati neke od rekvizita i vidjeti kostime svih predstava ikad izvedenih u HNK.

Nakon zanimljivog obilaska HNK, uputili su se u kazalište Merlin pogledati interaktivnu predstavu Pipi Duga Čarapa. Nakon mnogo smijeha, pjesme i plesa u kazalištu Merlin, došlo je vrijeme poći u arheološki park Andautonia. Tamo su učenici vidjeli ostatke antičkoga grada koji je imao čak i terme, sustav grijanja u kućama i slično. Oduševljeni obilaskom arheološkoga parka i isprobavanjem parfema koje su ondašnji stanovnici Andautonije koristili, učenici su veselo odradili nekoliko radionica. Tako su se okušali u nekim antičkim igrama, napravili su svoje kamene amajlije, bili su pravi mali arheolozi iskopavajući ostatke antičkoga posuđa, a imali su i prilike odijenuti antičke haljine.

Nakon uzbudljivog, ali iscrpljujućeg dana učenici su se puni dojmova uputili natrag u vrbovečki kraj.

Osjetite dašak učeničkoga uzbuđenja od toga dana listajući galeriju fotografija.

SAT

1.              8.30 – 9.15

2.             9.20 - 10.05

3.           10.20 – 11.05

4.           11.10 – 11.55

5.           12.00 - 12.45

6.           12.50 – 13.35

7.           13.40 - 14.25

8.           14.30 - 15.15

Da li biste sudjelovali u akciji skupljanja starog papira?