Autor: Ljiljana Bušić, 3. 4. 2023.

U Varaždinskim Toplicama, 31.3.2023.g., održan je Festival Ivana Kukuljevića Sakcinskog na koji je pozvana i naša učenica Tena Koščec.

Festival je to kojem je cilj njegovanje dječjeg pjesništva na kajkavskom narječju, očuvanje zavičajnog govora i popularizacija kajkavštine. Organizirali su ga Europski centar za darovite Hrvatska i Centar izvrsnosti za hrvatski jezik Varaždinske županije, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Na natječaj je pristiglo 140 pjesama, a Tenina je izabrana među 30 najboljih koje su objavljene u zborniku „KAJ je naša duša i naša popiefka“.

Tena je uživala na zagorskim bregima, slušajući vršnjake koji su kazivali svoje kajkavske stihove, a kući je ponijela knjižicu sa svojom prvom objavljenom pjesmom, kao poticaj za daljnje pisanje.

SAT

1.              8.30 – 9.15

2.             9.20 - 10.05

3.           10.20 – 11.05

4.           11.10 – 11.55

5.           12.00 - 12.45

6.           12.50 – 13.35

7.           13.40 - 14.25

8.           14.30 - 15.15

Da li biste sudjelovali u akciji skupljanja starog papira?