Autor: Ljiljana Bušić, 7. 1. 2023.

9.12.2022. godine učenici od 5. do 8. razreda išli na izvanučioničku nastavu u Zagreb.

Plan je bio posjetiti kazalište Komedija i pogledati poznatu operetu Grofica Marica, ali toga dana nogometna reprezentacija igrala je četvrtfinalnu utakmicu protiv Brazila. Utakmica se pratila u autobusu, a po dolasku u Zagreb odlučili smo pronaći mjesto gdje ćemo moći pogledati produžetke. Produžeci su bili dramatični, ali uspjeli smo izboriti jedanaesterce i biti uspješniji u izvođenju zahvaljujući fantastičnom golmanu Livakoviću.

Svi smo bili uzbuđeni, sretni i ponosni jer nije mala stvar pobijediti reprezentaciju Brazila.

Nakon ovoliko uzbuđenja dobro nam je došla šetnja zagrebačkim Adventom do kazališta kako bismo se malo smirili i pripremili za operetu. Priča je to o grofici Marici koja slavi svoje zaruke, iako zapravo nema mladoženje: kako bi se malo odmorila od nasrtljivih udvarača, izmislila je baruna Kolomana Župana. Na njezino veliko iznenađenje – izmišljeni mladoženja dolazi na proslavu zaruka! Istodobno, osiromašeni grof Tassilo želi zaraditi za sestrin miraz pa pod lažnim imenom poslužuje groficu. Kad to sazna, misleći da su Tassilove namjere sve samo ne poštene, ona ga otpušta iz službe – premda su njezini osjećaji prema grofu posve drukčije prirode…

Grofica Marica je na Kaptolu prvi put prikazana 1954. godine i to je jedna od naizvođenijih Komedijinih predstava. Sve nas je predstava oduševila, prije svega glazbenim dijelovima, pa smo i sljedećih dana pjevušili poznatu pjesmu Idemo u Varaždin.

SAT

1.              8.30 – 9.15

2.             9.20 - 10.05

3.           10.20 – 11.05

4.           11.10 – 11.55

5.           12.00 - 12.45

6.           12.50 – 13.35

7.           13.40 - 14.25

8.           14.30 - 15.15

Da li biste sudjelovali u akciji skupljanja starog papira?