Izlet sedmaša u Zagreb

Autor: Ljiljana Bušić, 2. 5. 2024.

29.04.2024. g. učenici svih 7. razreda OŠ Krunoslava Kutena i područnih škola družili su se sa svojim razrednicima na izvanučioničkoj nastavi u Zagrebu. Posjetili smo HRT, Nacionalnu i sveučilišnu knjižnicu, obišli samostan u kojem djeluje družba časnih sestara Misionarke ljubavi te u Kaptol Centru pogledali inspirirajući film „Golubica; Čudesna priča“.
Polazak je bio ispred matične škole u Vrbovcu u 8:10 h. Prvo smo se uputili prema zgradi HRT-a gdje smo razgledali studio i slušali mnoge zanimljivosti, između ostalog da imaju i garderobu s oko 100 000 odijela. Kada bi sada prestali snimati serije i počeli puštati postojeće, imali bismo što gledati idućih 55 godina.
U Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici prošetali smo trećim i četvrtim katom, razgledali
vrijedne knjige i naučili o povijesti knjižnice.
Potom smo posjetili samostan časnih sestara Majke Tereze - Misionarke ljubavi, gdje smo upoznali njihov vedar i darežljiv duh, vidjeli njihovu pučku kuhinju, poslušali što rade i s njima se pomolili. Svaka sestra Misionarka ljubavi polaže četiri zavjeta: siromaštvo, čistoću, poslušnost i predano služenje najsiromašnijima među siromasima.
U Kaptol Centru pogledali smo poučan film "Golubica; Čudesna priča“ koji govori o teškom životu Židova za vrijeme Drugog svjetskog rata.
Na kraju smo svratili u Mc Donalds i sretno se vratili kućama u 18 h puni dojmova, novih znanja i lijepih uspomena.