Obljetnica pogibije Zrinskog i Frankopana

Autor: Ljiljana Bušić, 2. 5. 2024.

Učenici viših razreda PŠ Rakovec obilježili su obljetnicu pogibije Petra Zrinskog i Frana Krste Frankopana. Prisjetili su se tko je bila obitelj Zrinski i kakve veze Vrbovec i okolna mjesta sa njima imaju. Uočili su zašto vrbovečki trg nosi ime po Petru Zrinskom. Računali su koliko je godina prošlo od Petrovog rođenja, a koliko od godine pogibije.
Imali su priliku čuti zašto je uopće pripremana urota protiv vladara, kako su Petar i Fran krenuli prema Beču na razgovor s vladarima, a zatim bili zatvoreni i godinu dana kasnije, 30.4.1671.g., pogubljeni.
Istražili su i po čemu je posebno pismo koje je Petar napisao svojoj supruzi Katarini.

Suzana Matković