> Vijesti

Županijsko natjecanje Čitanjem do zvijezda

Autor: Marinko Šimunek, Ljiljana Bušić, 9. 3. 2020.

Županijsko natjecanje Čitanjem do zvijezda održano je 5.3.2020.g. u OŠ Rugvica.
Ekipu I. OŠ Vrbovec činile su:
Lea Šimunec,
Dora Klemeš i
Ida Palenik.
Za ovo natjecanje morale su pročitati 3 knjige: Zmaj ispod Staroga grada, Harry Potter i kamen mudraca te Nikadgrad - kušnje Morrigan Crow.
Natjecale su se s vršnjacima iz još 13 škola.
Nakon rješavanja ispita uslijedilo je iznenađenje - stigao je pisac knjige Zmaj ispod Staroga grada, Krunoslav Mikulan. Druženje s njim bilo je izuzetno dinamično i zanimljivo i sva djeca su zaista uživala. Za kraj susreta najavio im je da dovršava nastavak knjige koju su pročitali i pročitao im prvo poglavlje. Tada su krenula mnogobrojna pitanja i pisac je zaključio da mora požuriti s pisanjem jer očito svi jedva čekaju pročitati što će se dalje dogoditi.
Bio je ovo krasan dan koji je potvrdio da još uvijek postoje oni koji vole čitati knjige i uživaju u imaginarnim knjiškim svjetovima.