Autor: Žarko Popović, 23. 5. 2023.

Čast mi je i dužnost napisati koju riječ o sudjelovanju naše škole na 7. “European School Radio” Festival 2023 & the Radio & Music Contest “Make it Heard”.

Naša mala Radijska skupina, nakon dvije Državne smotre LiDraNo, poslala je svoju poruku za mir slušateljima Europskog školskog radija diljem Europe.

Obavijest o natječaju primili smo iz Ministarstva znanosti i obrazovanja. Prijavili smo školu na platformu European School Radio. Naša radijska poruka „Mladi za mir“, ocjenom stručnog žirija i sudionika natječaja, ušla je u 25 % najboljih radova. Školu smo na Festivalu u Zakintosu u Grčkoj, osim radijskom porukom, predstavili i kratkim videom i plakatom. Sudjelovali smo u radionicama te snimili materijale za neke nove uratke. Učenici koji su predstavljali našu Radijsku skupinu jesu Fran Grošanić i Karla Maria Šmida.

S obzirom na to da smo bili jedna od dviju škola iz Hrvatske, koje su sudjelovale na Festivalu, vjerujemo da smo privukli pažnju i na najbolji način promovirali školu.

Hvala mojim malim novinarima, toncu Karlu Grošaniću i njihovim roditeljima na motivaciji i inspiraciji. Želim zahvaliti i kolegicama razredne nastane, kolegicama hrvatskog jezika, posebno Dinki Mudri, Mladenu Terebuhu, ravnatelju, tajnici i računovotkinji i svim kolegama na poticajnom okružju i podršci.

Suradnja s PUO Vrbovec i Radio Vrbovcem, te njihova iskustva pomogli su nam da naši uradci budu kvalitetniji, a putovanje u Grčku na festival omogućio nam je naš osnivač, Grad Vrbovec.

Radijsku poruku možete čuti na platformi Europskog školskog radija.