KVIZ U 3.b

Autor: Žarko Popović, 16. 5. 2023.

IZZI KVIZZI  U 3. B RAZREDU

Proteklih više tjedana u 3. b razredu naše škole prošlo je u posebnom uzbuđenju i natjecateljskom duhu.

Uključili smo se u najveće online natjecanje u znanju učenika 1. do 4. razreda - IZZI KVIZZI.

Prvi krug natjecanja trajao je od 27. ožujka do 1. svibnja, a u tom razdoblju učenici su rješavali online zadatke iz više predmeta. Zadatci prate redovni kurikulum i tijekom godine služe za usvajanje redovnih nastavnih sadržaja. Svaki točno riješeni zadatak donio je učeniku najčešće 2 boda (manji dio zadataka 3 boda), a na kraju su se bodovi svih učenika zbrajali.

Prvih pet razreda ušlo je u finalno natjecanje, a glavna nagrada bila je pametna ploča. Postojale su top-liste najaktivnijih učenika, škola, svih razreda ukupno i razreda po kategorijama.

Svojom aktivnošću 3. b razred završio je na svima top-listama 100 najaktivnijih u Hrvatskoj. Kao škola bili smo na 32. mjestu, među svim razredima bili smo 12., a među 3. razredima bili smo na 2. mjestu. Najaktivniji učenik 3. b razreda bio je Vito Papa, s osvojenih 5 465 bodova.

Na kraju 1. kruga 3. b razred osvojio je 53 770 bodova, zauzeo 2. mjesto na top listi 3. razreda i ušao u finalno natjecanje Izzi Kvizzi. Stoti razred na top-listi imao je 2831 bod.

U srijedu, 10. svibnja održano je u našoj učionici finalno online natjecanje.

Troje predstavnika razreda rješavalo je, uz nadzor predstavnika izdavačke kuće – organizatora natjecanja, posebno izdanje kviza, s vremenskim ograničenjem od 45 minuta.

3. b razred zauzeo je 4. mjesto u ovom finalnom natjecanju i obilježio školsku godinu zanimljivim i uzbudljivim iskustvom, a istovremeno i promovirao svoju školu diljem Hrvatske.

Čestitam svojim učenicima na trudu, a roditeljima na podršci u našim aktivnostima!

Učiteljica 3. b razreda Božica Matak