GlagoMatika

Autor: Marinko Šimunek, Ljiljana Bušić, 13. 5. 2022.

U četvrtak, 12. svibnja 2022., održano je 4. natjecanje GlagoMatika u organizaciji Osnovne škole Ljudevita Modeca Križevci.
Natjecalo se 222 učenika od 1. do 8. razreda iz 35 osnovnih škola diljem Republike Hrvatske, pod mentorstvom 47 učiteljica.

U GlagoMatici se natjecatelji natječu u znanju prepoznavanja i zbrajanja glagoljskih brojeva. Natjecanje se provodi pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja, Staroslavenskoga instituta te Agencije za odgoj i obrazovanje.
Cilj je natjecanja razvijati interes među učenicima za ulogu glagoljice i glagoljaštva u stvaranju hrvatskog identiteta aktivnim sudjelovanjem u kulturnim aktivnostima na lokalnoj, državnoj i međunarodnoj razini, kao i integracija nastavnih sadržaja matematike i kulturne baštine RH korištenjem inovativnih digitalnih alata za učenje.

Na natjecanju su sudjelovali učenici 7. razreda PŠ Rakovec. Zaista su uživali u pripremama i samom natjecanju, a postigli su i odlične rezultate.

MIHAEL MUCAFIR osvojio je 3. mjesto, a među 10 najboljih našli su se još i KARLO KUHARIĆ i NIKA JAKOPIC!