> PŠ Banovo

Kolektivna sadnja

Autor: Marinko Šimunek, Jasmina Žeger, 29. 10. 2019.

Učenici, roditelji te učitelji 1. OŠ Vrbovec priključili su se akciji kolektivne sadnje stabala pod nazivom "Zasadi drvo, ne budi panj" dana 26.10. na području PŠ Banovo. Posadili smo 20 sadnica šljive Čačanske ljepotice, na čijoj donaciji zahvaljujemo gradonačelniku Vrbovca Denisu Kralju te Komunalcu Vrbovec koji su osigurali sadnice. Posadili smo i 70-tak sadnica maline, kupine i ribizla na čemu smo zahvalni ljubaznoj gospođi Ljubici Jelenak iz Lipnice koja je donirala velikodušno svoje sadnice. Zasađenim sadnicama moći ćemo proizvoditi vlastite pripravke (džemove, sokove...) u našoj školskoj zadruzi "Ruke" čime ćemo učenike naše škole poticati na ekološku proizvodnju, brigu oko zasađenih sadnica te poduzetništvo.