> Vijesti

Školsko natjecanje iz informatike 2022.

Autor: Marinko Šimunek, 6. 2. 2022.

U petak, 4. veljače 2022. održano je školsko natjecanje iz informatike u pet kategorija, algoritmi - python, logo, digitalne kompetencije 5. i 6., osnove informatike 7. i 8. i razvoj softvera.

U našoj školi na natjecanje se prijavilo  učenika i to 2 učenika peti razred, 1 učenik šestog razreda, 3 učenika sedmog razreda i 2 učenika osmog razreda.

Neki su sudjelovali u dvije kategorije.

Iz petog razreda u dvije kategorije sudjelovao je Teo Crnčić s mentorom Mladenom Terebuhom.

Iz šestog razreda sudjelovao je Bruno Fašaić s mentorom Marinkom Šimunekom.

Iz sedmih razreda sudjelovali su Roko Cetl, Fran Hromaček u osnovama informatike 7, a Jakov Škaro i Roland Kurtanjek u kategoriji algoritmi s mentorom Mladenom Terebuhom.

Iz osmog razreda sudjelovali su Mihael Kovač i Ivan Šaško u kategoriji osnove informatike 8 s mentorom Marinkom Šimunekom.

Iz Područne škole Rakovec na natjecanje se uključio Petar Dobrica u kategoriji digitalne kompetencije 5 s mentorom Marinko Šimunekom.

Županijsko stručno povjerenstvo će odlučiti kvote bodova za sudjelovanje na županijskom natjecanju koje će se održati 11. ožujka 2022. u OŠ Stjepan Radić, Božjakovina.

Školsko povjerenstvo na čelu s ravnateljom Žarkom Popovićem, odgovornom osobom Lucom Kovaček, Matejom Badenić, Mladenom Terebuhom, Marinkom Šimunekom i Kristinom Bađun sjajno su obavili posao oko pripreme i organizacije školskog natjecanja koje je potrajalo od 7.30 do 18.30.