Planinarenje na Klek

Autor: Marinko Šimunek, 8. 12. 2015.

Jednog lijepog jesenskog jutra  zazvonila je moja budilica u 7 sati. "Danas je subota"   promrmljala sam tiho u sebi sva još pospana. I odjednom se prisjetim i kažem: "Joj, moram požuriti, zakasnit ću na planinarenje!"
Nakon što sam se razbudila, spremila sam sve što mi je potrebno za planinarenje na planini. Kada sam stigla pred školu, tamo su već bili moji prijatelji, razrednik i drugi nastavnici nastavnice iz matematike i likovnog, vjeroučitelj i nastavnik iz geografije iz PŠ Rakovec.
Kad što smo se okupili, ušli smo u autobus i otišli po djecu iz Preseke i Rakovca koja su također išla na planinarenje. Na početku puta bili smo mirni i tihi u busu,ali kad smo se razbudili, bili smo vrlo uzbuđeni i veseli.
Nakon otprilike dva sata vožnje, stigli smo do planine Klek koja se nalazi pored Ogulina, rodnog grada spisateljice Ivane Brlić Mažuranić.
Planina Klek je jako čudna planina. Posebna je zbog toga što ima zadivljujući oblik diva koji spava. Oblik planine Klek me oduševio baš kao i raznobojno otpalo lišće čije su se boje prelijevale u nijansama žute,zlatne i smeđe boje. Mnoge legende kažu da je Klek planina vještica. Tko zna?!
Da se popnemo na vrh planine,trebalo nam je dosta vremena, otprilike tri sata, jer planina Klek nije baš mala, visoka je oko 1200 metara.
Dok smo se penjali, znali smo često stati i napraviti pauzu kako bi se malo odmorili i nešto pojeli. Stali smo i kod planinarskog doma s kojeg se pružao prekrasan  pogled, a tek kad smo se popeli na vrh, osjećaj je bio neopisiv. Bilo je stvarno prekrasno!
Kada smo se spuštali niz planinu do autobusa, svi smo već pomalo bili umorni i boljele   su nas noge. Na putu kući, u autobusu je bilo vrlo glasno i veselo.
Ja sam se jako umorila, ali sam bila i zadivljena ljepotom planine Klek. Kad sam stigla kući, ispričala sam svojim roditeljima i sestri o ljepotama koje planina Klek pruža. Vjerujem da će se s mojim mišljenjem složiti svatko tko je posjetio Klek, a onima koji još nisu posjetili tu čudesnu planinu preporučujem da je posjete.

Lara Pisačić, 6. a

Slike pogledajte ovdje, autor Marino Domgjoni

Planinarenje na Klek

Autor: Marinko Šimunek, 8. 12. 2015.

Lara Pisačić, 6. a

Slike pogledajte ovdje, autor Marino Domgjoni

Projekt e-Škole

POLITIKA O ZASTITI PRIVATNOSTI OS Krunoslava Kutena.pdf
 PRAVILNIK O ZASTITI OSOBNIH PODATAKA OSKKutena.docx

Natječaj za ravnatelja škole

Natječaj za ravnatelja/icu Osnovne škole Krunoslava Kutena objavljen 8. 11.2023.

PRIJEVOZ UČENIKA
Pozivi na razgovor za posao
Prijava na Dabar

Natjecanje Dabar 2023.

Natjecanje će se održavati u tjednu Dabra 2023. od 13. do 17. studenog 2023. Prihvatite izazov!

Natječaj za posao

U privitku možete vidjeti natječaj za popunu radnog mjesta edukatora-rehabilitatora i učitelja informatike.

U privitku možete vidjeti natječaj za popunu radnog mjesta rehabilitatora-edukatora i pomoćnika u nastavi.

U privitku možete vidjeti pozive na razgovor za pomoćnika u nastavi i učitelja edukatora-rehabilitatora.

U privitku možete vidjeti natječaj za popunu radnih mjesta: kuhara, učitelja njemačkog jezika, učitelja razredne nastave, spremačice i pomoćnika u nastavi.

U privitku možete vidjeti pozive na razgovor kandidata za mjesto: učitelja RN, učitelja Njemačkog jezika, spremačice, kuharice i pomoćnika u nastavi.

U privitku možete vidjeti obavijest kandidatima za popunu radnih mjesta.

U privitku možete vidjeti natječaje za zapošljavanje.

U privitku možete vidjeti natječaj za popunu radnih mjesta edukatora-rehabilitatora i učitelja informatike i njemačkog jezika.

U privitku možete vidjeti poziv na razgovor za kandidate za popunu radnih mjesta.

U privitku možete vidjeti natječaj za popunu radnih mjesta edukatora-rehabilitatora, učitelja informatike, učitelja njemačkog jezika i pomoćnika u nastavi.

U prilogu (pri dnu) možete vidjeti aktualne obavijesti o izboru kandidata za popunu radnih mjesta.

e Dnevnik

eDnevnik

Za učenike i roditelje

eDnevnik ocjene

Sjednice UV

Sjednica Učiteljskog vijeća OŠ Krunoslava Kutena održat će se u četvrtak 23.11.2023. u 19:00 sati u knjižnici matične škole, nakon toga održat će se i Sjednica skupa radnika u 20:00 sati. U privitku možete vidjeti dokumente za sjednice.

Politika o zaštiti privatnosti

Anketa (mala)
Koliko često konzumirate med?

JELOVNIK 08 04 do 19 04 2024.pdf

SAT          PRIJEPODNE